Beşiktaş
0212 327 27 00
Besiktas Sube Telefon
Suadiye
0216 688 30 02
Suadiye Sube Telefon
Ana sayfa Next Duyurular Next PTE Academic Sınavları British Side'da

PTE Academic Sınavları British Side'da

PTE Academic Sınavlar Her hafta Çarşamba günleri British Side'de yapılmaktadır.

PTE Academic Nedir?

PTE Academic (Pearson Test of English), dinleme, okuma, konuşma ve yazma olmak üzere dört temel dil becerisinin değerlendirildiği bilgisayar tabanlı güvenli bir İngilizce dil sınavıdır. 

Neden PTE Academic?

İngilizce dil yeterliliğini kısa sürede belgelemek, esnek sınav tarihlerinden faydalanmak, 2 yıl boyunca sınırsız sınav sonuç belgesi almak ve diğer faydalarından yararlanmak için PTE Academic’i tercih edebilirsiniz. PTE Academic’in en belirgin avantajları ise;

PTE Academic’e Kimler Kayıt Olabilir?

İngilizce dil yeterliliğini farklı nedenlerden dolayı (eğitim, vize, burs başvuruları gibi) kanıtlamak isteyen 16 yaşından büyükler PTE Academic’e kayıt olabilir. 16 ya da 17 yaşında olanlar ise Veli İzin Belgesi Parental Consent formunu doldurarak katılabilirler. 

PTE Academic’in Sınav Ücreti Nedir ve Ödeme Nasıl Yapılır?

PTE Academic sınav ücreti, normal sürede kayıt yaptığınızda 425 TL, sınav tarihi itibari ile 2 günden (48 saat) az bir süre önce, yani geç kayıt yaptığınızda 531.25 TL’ dir. Sınav kaydının en sonunda sınav ücretini kredi kartı ile ödemeniz gerekmektedir. Kabul edilen ödeme seçenekleri: Kredi kartı (Visa®, MasterCard®, American Express® ya da JCB®) ya da bankamatik kartıdır (sadece Visa® ya da MasterCard®).
Not: Ödeme aşamasında kredi kartı / bankamatik kartı kart hamili adını İngilizce karakterlerle yazmayı unutmayınız.

PTE Academic Ne zaman ve Nerede Yapılır?

PTE Academic sınavı British Side her hafta Çarşamba günleri yapılmaktadır. Adaylar sınava normal ücretiyle sınava son 48 saate kalana kadar online olarak kayıt olabilirler.

Sınavla ilgili soru, görüş ve önerileriniz için: 
0212 327 27 00 / Dahili : 121 veya 146