Cambridge Sınavlarına Nasıl Hazırlanabilirim?

Sizin için birkaç tane önerim  var.  Bir tanesi Cambridge kendi resmi sitesinde yayınladığı ücretsiz indirebileceğiniz örnek soruları olacaktır. Bunun dışında yine aynı websitesinde belli bir ücret karşılğında satın alabileceğiniz birçok test ve sınav bulacaksınız. Bir de British Side olarak aynı zamanda bir dil kursuyuz biz, yani  Starters, Movers, Flyers, KET, PET, FCE ve IELTS sınavları… Read More »

Cambridge Sertifikasinin Önemi Nedir?

Cambridge sertifikası, Cambridge üniversitesinin uluslararası geçerliliği olan sınavlarından almış olduğunuz sertifkadır ve sizin İngilizce bilginizi sertfikalandırmış olmanız açısından önem taşımaktadır. Günümüzde okul başvurularından, iş başvurularına kadar yeterlilik göstermeniz gereken her alanda İngilizce bilgisi büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle bilginizi uluslararası bir sertifikayla belgelendirmiş olmanız sizin bir adım önde olmanız anlamına gelmektedir. İngilizce seviyelerine bağlı alabileceğiniz… Read More »

Cambridge Sınavları Nelerdir?

YLE sınavları yani Starters, Movers, Flyers sınavları ile KET, PET, FCE, CAE ve CPE sınavlarını  bu kategoriye koyabiliriz.

Cambridge Sınavlarının Avantajları Nedir?

Cambridge sınavları uluslararası tanınırlığı olan ve geçerliliği tüm ülkelerde kabul görmüş belgelendirme sınavlarındandır. Bu nedenle bu sınavlara ait sertifikalarınızın olması sizin İngilizce bilginizi uluslararası anlamda belgelendirmeniz anlamına gelmektedir.  Örneğin Yurt dışında ya da yurt içinde herhangi bir yaz okuluna kaydolmak istiyorsunuz ve elinizde Cambridge sınavlarına ait sertifikanız var ise okulların uyguladığı yerleştirme sınavlarına gerek kalmayacaktır.… Read More »