fbpx

İngilizce Kursu Nasıl Aranır?

İngilizce Kursu Nasıl Aranır?

Diğer Blog Yazıları

İngilizce Kursu

İngilizce Kursu son zamanlarda iş dünyasında ve küreselleşen dünyada en önemli unsurlar arasında yer alıyor. Peki İngilizce kursu nasıl aranmalı? İyi bir İngilizce kursu bulabilmek için hangi soruları sormak gerekiyor, nelere dikkat etmek gerekiyor. İşte tüm detaylarıyla sizlere anlatacağız. Öncellikle kurs ararken ilk saptamamız gereken şey ne için öğreneceğimizi belirlemektir.

İngilizce Kursu için Amacı belirlemek

Aşağıda İngilizce kursunu ne için öğrenebileceğiniz konusunda örnekler yer almaktadır

Hangi amaca yönelik eğitim almak istediğimizi kararlaştırıldıysa, o halde iyi bir İngilizce Kursu seçimi için daha sonra nelere dikkat edeceğimize bakalım. Bir dili öncelikle mümkünse anadili İngilizce olan bir ülkede öğrenilmesi önerilmektedir. Eğer böyle bir şansınız var ise İngiltere’de Üniversite ve danışmanlık hizmeti almak için eğitim danışmanlığımızdan bilgi alabilirsiniz. 

İngilizce Anadili İngilizce Öğretmenlerden Öğrenilir

Yurt dışında eğitim alma şansınız yok ise anadili İngilizce öğretmenlerle (Native) İngilizceyi öğrenmeniz gerekmektedir. Birçok İngilizce Kursunda anadili İngilizce olan fakat öğretmen olmayan kişi öğretmen olarak eğitim vermektedir. Bu yüzden kurs almayı planladığınız okulun öğretmenlerinin uluslar arası geçerliliği olan Cambridge CELTA  belgesinin olup olmadığını sorgulayınız. 

Kolay Ulaşılabilir Olması

Bir diğer önemli hususlardan birisi, yüz yüze eğitim alıyorsanız gideceğiniz okulun evinize ya da iş yerinize yakın merkezi konumda olmasıdır. Ulaşım olarak metro, metrobüs veya otobüs gibi toplu ulaşımların sık geçtiği/kullanıldığı bir yer size eğitiminiz süresinde kolaylık sağlayacaktır. Bazı istisnai okullar bu duruma dahil olmayabilir, örneğin British Side kalitesiyle eğitim almak istiyorsanız çok yakın olmasını önemsemeyebilirsiniz. Çevrim içi (Online) bir eğitim alıyorsanız, bu kriteri değerlendirmenize gerek yoktur. 

İngilizce Kursu Fayda ve Fiyat 

Aldığınız eğitimin kalitesi, ödediğiniz ücretle doğru orantılıdır. X kurumunda alabileceğiniz 3 kur İngilizce eğitimi başka bir kurumda 1 kur fiyatına denk geliyorsa, orada bir durup düşünmek gereklidir. Zira eğitiminiz tıpkı spor salonları gibidir, uzunca dönemlik kayıtlar yaptırırsınız fakat devamlılığı olmaz. Özellikle son dönemlerde bazı kurs merkezlerinin eğitimi ticarete dönüştürmesinden dolayı “yurt dışında Londra veya New York’ta 2 haftalık eğitim hediye!” şeklinde uçuş, konaklama ve vize masraflarının tamamen size ait olduğu kampanyalar, düzenleyebilmektedir. Fakat kurs seçimi yaparken, yalnızca alacağınız eğitimin size faydalı olup olmayacağı konusuna odaklanmanız gerekmektedir.