fbpx

Cambridge English Scale

Cambridge English Scale

2015 yılının Ocak ayından itibaren sınav sonuçlarınızı, sınavdaki performansınız hakkında daha detaylı bilgi edinmenizi sağlayacak bir şekilde bildirmeye başladık.

CAMBRIDGE ENGLISH SCALE’DE YERALAN SINAVLARIMIZ

Cambridge English British Side

Cambridge English Scale, Cambridge English sınavlarının sonuçlarının bildiriminde kullanılan puan aralığıdır. Bu ölçek, mevcut sonuç bildirimimiz ile yıllar süren araştırmalarımız üzerine kurulmuş olup Avrupa Ortak Dil Çerçevesi’ni – (CEFR) tamamlayıcı nitelikte tasarlanmıştır.

Cambridge English Scale, adaylar, öğretmenler, üniversiteler ve göçmenlik bakanlıkları da dahil olmak üzere, sınavımıza katılanların ihtiyaçlarının daha iyi karşılanmasını ve sınavlarımız genelinde daha anlaşılır bir sonuç bildirimi yapılmasını sağlamaktadır.

Sınav sonuçları, aşağıdaki tarihlerin ardından düzenlenen oturumlarda Cambridge English Scale’de ilan edilecektir:

Ocak 2015’ten itibaren – Cambridge English: First, First for Schools, Advanced ve Proficiency
Şubat 2016’dan itibaren – Cambridge English: Key, Key for Schools, Preliminary, Preliminary for Schools ve Cambridge English: Business Certificates

FAYDALARI
  • Daha detaylı sonuçlar sunar – Adaylar İngilizce kullanımına ek olarak her beceri (Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma) için ayrı ayrı puanlandırılırlar. Aynı zamanda sınav için Cambridge English Scale üzerinden genel bir puan alırlar.
  • Anlaşılır ve tutarlıdır – Tüm sınavlarımızın sonuçları aynı ölçek üzerinden bildirilir. Cambridge English Scale’deki sonuçlar, standart puanların ve aday profilinin yerini almıştır.
  • Performansı kıyaslamada kolaylık sağlar – Sınavlarımızın CEFR’yeIELTS’e ve birbirine uyum sağlaması kolaydır. Ölçekteki sonuçlar adayın sınavlar arasında kat ettiği ilerlemeye dair daha iyi bir fikir verir.