fbpx

CEPA Test

CEPA Test

Uzun yıllardır sektördeki ihtiyaç ve beklentilerden yola çıkarak British Side olarak tüm sektörlerdeki firmalarımızın işe alım süreçlerinde kullanabilmeleri için özel bir sınav geliştirdik. Amerika, İngiltere ve Türkiye’deki test ekipleri ile çalışılarak uzun bir hazırlık dönemi sonrasında tamamen sektörün ihtiyaçları çerçevesinde geliştirilen CEPA,  hem Genel İngilizce hem de İş İngilizcesi bilgisini iç içe geçmiş bir şekilde incelemekte, adayın son sınav teknikleri ve soru tarzları kullanılarak ölçümlenmesi sağlanmaktadır. CEPA adayların İngilizce seviyelerini durumsal ve etkileşimsel gerçek soru tür ve yapıları kullanarak   farklı açılardan değerlendirmektedir. Katılımcıların neleri yapamadığı değil, mevcut İngilizce bilgileri ile neleri yapabileceği ölçümlenmektedir.

CEPA, iletişimin ölçümlenmesini hedefleyen bir sınavdır. Sınav soru ve değerlendirme dinamiklerinin tamamı CEFR (Common European Framework of Reference for Languages/ Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi) tanımlamaları ve kriterleri kapsamında hazırlanmış olup, tamamen uluslar arası kriterlere göre adaylarınızın dil yetkinliklerini ölçümlemektedir.

CEPA sınavı hazırlanırken kuşak farklılıkları, teknolojik yenilikler, öğrenme teknikleri gibi üst seviye kriterler kullanılmış ve sınav için özel güvenlik önlemleri alınarak adayların kendi evlerinden dahi güvenli bir şekilde sınava dahil olmalarına (Online T.C ve kimlik kontrol alanları,  ekran kamerası görüntü ve dış ses,  ekranının kontrolü) imkan tanımaktadır. Artık adaylarınızı İngilizce sınavı için bir yerden başka bir yere göndermenize hiç gerek yok.

CEPA sınavı: Okuma&Dinleme – Genel Dil Bilgisinin Okuma ve Dinleme soruları üzerinden ölçümlenmesi, Konuşma- Konuşma Yetkinliği ve Yazma- İngilizce hakimiyetinin yazılı olarak belirlenmesi olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Tüm bölümler CEFR seviyeleri ve son ölçümlenme teknikleri  çerçevesinde hazırlanmıştır.

Detaylı bilgi için CEPA Test Yardım Merkezi veya CEPA Test adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

CEPA Test