fbpx

Sınava Hazırlık & Sınav Günü

Sınava Hazırlık & Sınav Günü

İngilizce anadilleri bile olsa, tüm sınav katılımcıları PTE Academic için belirli bir çalışma dönemi geçirmeliler.

Kendilerini İngilizce konuşmada akıcı olarak gören bazı katılımcılar, İngilizce testlerinde bazen normalde yapabileceklerinden daha düşük puan alabilirler. Bunun sebebi hazırlık aşamasında yeterli çalışmanın yapılmamasıdır ve bu, sınav günü performansı büyük oranda etkiler.

Sizin için hazırladığımız sınava hazırlık yolunu tamamlayarak potansiyelinizi ortaya çıkarın ve sınav gününü alabileceğiniz en iyi skorla sonlandırın!

British Side’da Pearson PTE Academic sınavına hazırlanmak için kurslara katılabilir ve ya özel ders programları oluşturabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Kurslar Departmanı ile görüşebilirsiniz.

Sınav Günü

Sınav saatinden 30 dakika önce sınav yerinizde hazır bulunmalısınız. Bu sürede sisteme girişiniz ve diğer gerekli prosedürler halledilir. Geç kalırsanız, sınava girebilirsiniz; ancak sınava 15 dakikadan fazla geç kalanlar sınava alınmayacaklar ve bu kişilere sınav harçlarının iadesi yapılmayacaktır.

British Side’da varır varmaz, güvenlikten binaya giriş yapmalısınız. 2. Kat Online Testler Merkezi salonunda sınav Görevlisi bilgilerinizi onaylayacak, kimliğinizi kontrol edecek, biyometrik bilgilerinizi alacak ve sınav kural ve yönetmeliklerini size açıklayacaktır.

Sınavı tamamladıktan sonra, Sınav Görevlisi sınavınızın doğru bir şekilde tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol edecektir. Daha sonra sınav salonundan çıkıp ana resepsiyon masasına dönmelisiniz. Bu masada Sınav Görevlisi çıkış işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

Sınavınızı engelleyen veya geciktiren teknik ya da diğer sorunların olduğu nadir durumlarda, sınav merkezi çalışanları size bir referans numarası verecektir. Olay hakkındaki tüm sorularınızda referans numarasını kullanmanız gerekir. Eğer performansınızın sınav salonu ortamından ya da diğer durumlardan kötü bir şekilde etkilendiğini düşünüyorsanız, sınav salonunu terk etmeden sınav görevlisine bunu bildiriniz. Sorununuzun herhangi bir kaydı bulunamazsa sonraki bir tarihte bunu çözmek oldukça zorlaşacaktır.