fbpx

İngilizce'yi öğrenmenin en akıllıca yolu British Side!

  • İngilizce Kursları

  • Online Canlı Kurslar

  • Uluslararası Sınavlar

  • CELTA Kursları

BRITISH SIDE'ı tanıyın

British Side, British Council'in kurs bölümünü kapatması sonrasında sektörde bir numara olmasında çok önemli rol oynamış yöneticileri ve eğitmenlerinden oluşan bir kadro tarafından kurulmuş olup ve 2006 yılında eğitimlerine başlamıştır. Sektörde lisan eğitiminde en kaliteli kurslardan biri olarak anılmamızda, yönetici ve eğitmenlerimizin bugüne kadarki kurumsal tecrübelerini British Side'a yansıtmal... Devamı

British Side İngiltere'de Eğitim
British Side İngiltere'de Eğitim

İngiltere’de Eğitim Danışmanlığı birimimizde Birleşik Krallıklar’da eğitim almak isteyen öğrencilere tercihlerine yönelik doğru okul seçiminde bulunmaları konusunda ÜCRETSİZ danışmanlık hizmeti […]

Online İngilizce Kursu
Online Canlı Eğitimler

British Side olarak 15 yıldır kalitemizden ödün vermeden sürdürdüğümüz İngilizce Eğitimlerimizi artık Online olarak evlerinize ve ofislerinize de taşıyoruz!

CELTA Kursları
CELTA Kursları

CELTA Kursları alanında en çok tercih edilen yeterlilik kurslarından biridir. Her sene yüzlerce kişi heyecan verici İngilizce öğretim fırsatlarının kapılarını […]

Sevda Şer

Sosyal yaşamımda,bulunduğum çevre içinde ve ilgilendiğim işle de bağlantılı olarak, İngilizce’nin eksikliği birçok yerde defalarca karşılaştığım bir sorun oldu. Sanat ve tasarım ile ilgileniyorum,bu alan başlı başına yabancı literatür olduğundan,terimler,bloglar vs gibi;yazılı ve görsel basında birçok şeyi anlamakta zorluk çekiyordum.Bu eksiklik sebebi ile daha önce bir İngilizce kursundan eğitim almıştım. Ama kesinlikle zaman kaybıydı diyebilirim. Türkiye’de yer alan dil kurslarına bu nedenle sıcak bakmamaya başladım. Daha önce yurt dışında bulunmuştum, tekrar gitmenin ve bir süre orada kalmanın daha verimli olacağını düşündüğüm bir süreçte British Side ile tanıştım. Birbiri ile bağımsız birkaç arkadaşımdan da British Side ile ilgili olumlu yorumlar alınca,bilgi almaya karar verdim.Aktarılan detaylı ve net eğitimden etkilenerek o gün kayıt oldum. Çok az bir İngilizce bilgisiyle başlamama rağmen derse girdiğim ilk günden beri yabancı eğitmenimiz eşliğinde geçen derslerde doğrusuyla yanlışıyla kendimi ifade edebiliyor, düşünmeden cevaplar verebiliyor, sınıf içindeki arkadaşlarla öğrendiklerimizi pratik yapabiliyorum. Dersler oldukça öğrenci odaklı geçiyor,ve bu durum kurslara karşı ön yargımı kırdı ve artı bir güven oluşmasını sağladı. Çok rahat çok keyifli bir şekilde bulmaca çözer gibi İngilizce öğrendiğimi hissediyorum. Merak ve heyecanla girdiğim derslerden çok keyif alıyorum. Evime yakın bir lokasyonda olan Şaşkınbakkal British Side’in kadrosu ve idaresi fazlasıyla sıcak ve yardımcı. İngilizce öğrenmek kesinlikle zor değilmiş.İşi bilen kaliteli bir kurumda bu eğitimi almak her şeyi daha da kolaylaştırıyor. İngilizceyi çözdükçe kendime güvenim daha da arttı, British Side’ın tasarımlarımı İngilizce olarak paylaşmamda ve ifade etmemdeki desteği de çok büyük. Bu bağlamda British Side’i çok benimsedim ve üst kurlara devam edip kendimi daha da ileri seviyeye götürmeyi planlıyorum. British Side’a teşekkür ediyorum.

Seda Şer

Özlem İ.

Oğlumuz Almanca ağırlıklı eğitim veren bir okulda okuduğu için ilkokul dördüncü sınıfın yazında İngilizcesine takviye yapma gereksinimi duyduk.Tüm yaz British Side tarafından verılen bır yaz okuluna katıldı.Kursa katılmaktan son derece keyif aldığını gözlemledik.Yaz sonunda İngilizceye olan ilgisi ve becerileri ( Özellikle konuşma ve dinleme)oldukça gelişmişti.Daha sonraki yıllarda hafta sonu programları ile British Side’da İngilizce eğitimine devam ettirdik.Sekizinci sınıfta PET sınavını aldı.Şu anda Lise üçüncü sınıfta ve IELTS sınavına gene British Side hocaları ile hazırlanıyor.Yaş gruplarına ve hedefe  göre hazırlanmış, öğrencileri sıkmadan İngilizceyi sevdiren , öğreten ve herşeyden önce güven veren bir kurum.Oğlumuz British Side’dan çok fayda sağladı ve tavsıye ettiğimiz tüm yakın çevremizden de hep olumlu geri bildirimler almaktayız.

 

Deniz Akbaşoğlu

Beşiktaş’ta ki British Side’dan üç aya yakın iki ayrı öğretmenden İELTS UKVI için özel ders aldım. Öğretmenlerimin yabancı olması sanırım derslerimin en güzel olanağıydı çünkü İngilizce öğrenmek isteyen bir insanın en büyük eksikliği İngilizce konuşabileceği ve İngilizce alıştırma yapabileceği birilerine ihtiyaç duymasıdır. British Side ile ilgili aklında soru işareti kalanların kendilerine en yakın British Side ofisine gidip yardımsever çalışanlarına danışmalarını tavsiye ederim. Londra’dan sevgilerimle 🙂   

Ece Akay

Ben 2 senedir Britshside da eğitim görüyorum. Kucukken de 1 sene eğitim görmüştüm. Gerek tanıştığım insanlarla gerek de gördüğüm İngilizce eğitiminden çok memnunum. Britshside bana benimle aynı seviyelerde insanlarla ve ana dili İngilizce olan sevecen öğretmenlerle pratik yapmamı sağladı. Şu anda ingilizceyi daha akıcı konuşabiliyorum. Özel derste de grup derslerinde de bütün öğretmenler öğrencilerin eksiklerini kapatmak icin çalışıyorlar. Ayni zamanda katı bir ders ortami yerine daha rahat aktif sözel dersler yapiliyor. Tanistiginiz yeni arkadaslar da haliyle sizin egitiminizi daha zevkli ve eglenceli ayni zamanda yararli hala getiriyor. Bunun dışında kurs departmanına çok ilgili. Britshside da oldugum icin cok mutluyum.   

Gülsun Yavuz

Bugüne dek birçok kursa gittim ve yeterince deneyim elde ettiğimi düşünüyorum bu satırları yazarken. Daha önceleri ingilizce kursuna gitmek benim için bir yük, sıkıcı bir aktivite ve zorunluluk anlamına geliyordu. Her ders öncesinde gitmem şart ama gitmek istemiyorum diye söylenmeye başlardım. British Side Beşiktaş Şubesi ile tanışana kadar!!! Kursa başladığım ilk günden itibaren her haftasonu büyük bir zevkle gittiğim bir yer haline geldi. Gidemediğim zamanlarda vicdan azabı çekecek kadar. Kursun ortamı çok güzel aslında buraya kurs değil tam anlamıyla okul demek gerekiyor. Hocalarımızın herbiri ayrı bir değer. Benim kurstaki 3. Kurum İntermediate 2 ve her bir kurda ayrı ve birbirinden değerli hocalarımız ile ayrı deneyimler edindim. Her bir hocanın kendi kattığı ayrılacalıklar, öğrenme tekniklerini bizlerle paylaşmaları ve derslerin bir oyun havasında öğrenmeye yönelik olması beni çok etkiledi. 3 kurda kendimdeki değişikliğe inanamadım. Artık derdimi anlatabiliyorum, ingilizce yazışmalarımı kimseden destek almadan yapabiliyorum ve söylemek istediğimi anlatabiliyorum. Kursta edindiğim arkadaşlarım ile wats up gruplarımızdan ingilizce yazışmalar yapıyoruz ve bu sayede sosyal çevreminde daha da büyümesine sebep oldu. Yeni dostluklar kurmak istiyorsanız, kaliteli ve her biri çok deneyimli hocalardan ingilizce öğrenmeyi gerçekten istiyorsanız bence BRITISH SIDE. 

Zeynep Kotevoğlu

British Side İngilizce Kursuna bir senedir aralıksız olarak devam ediyorum. Kursun gramer sınıfından memnun kaldığım için konuşma sınıfına da yazıldım. Özellikle belirtmek isterim ki; kursun eğitmen kadrosunun anadili İngilizce olan kişilerden oluşması, İngilizcemin ilerlemesinde ve gelişmesinde çok yararlı oldu. İş hayatımda İngilizceyi aktif olarak kullanıyorum. Kursa ilk başladığım dönem ile şu anki dönem arasında yaptığım yazışma ve konuşmalarda ilerleme olduğunu rahatlıkla görebiliyorum. Eğitmenler konularında uzman ve yetkin kişiler. Derslerde kullanılan kitaplar ve materyaller oldukça faydalı. Derslerde öğrencilerin kitaplarda geçen konular hakkında birbirleri ile İngilizce konuşmaları eğitmenler tarafından teşvik ediliyor. Bu durum daha önceki İngilizce kurslarında yaşamadığım bir tecrübe. Kursun personeli gayet ilgili ve güler yüzlü. Her türlü soru ve ihtiyacınızda sizlere memnuniyetle yardımcı oluyorlar. British Side ile yolumun kesiştiği için çok mutluyum.   

Furkan Çelik

British Side sayesinde İngilizce öğrenmek ve konuşmak adına olan kaygılarımı rahatlıkla yendiğimi söyleyebilirim. Samimi ve içten olan yabancı hocaların katkılarıyla kendimi geliştirdim. Eğitmenlerin her seviyeye uygun konuşma dilinde eğitim vermesi en büyük faktörlerden birisiydi. Yüz yüze eğitimin ardından pandemi süreci boyunca aldığım online eğitimlerde, eğitmenlerin gerekli programları ve ders akışını yönetebilme yetisi gerekten çok iyiydi. British Side ofis çalışanları istek ve önerilerimize karşı çok fazla ilgiliydi. Emeği geçen tüm British Side eğitmenlerine ve ofis ekibine teşekkür ederim.

 

Mert S.

İlk ingilizce eğitim aldığımda acaba konuşabilecek miyim? ” Doğru telaffuz edebildim mi ? ”

gibi  sorular vardı. Bu sorular native öğretmenlerimizin sayesinde konuşmaya, dinlemeye, yazı yazmaya teşvik edilerek o güveni bize sağladı ve aldığım kurs seviyesine göre bu becerilerimin geliştiğini aynı zamanda da daha iyi olduğunu gördüm. En ufak bir  problem yaşandığı anda bize yardım eden Student Affairs’e ve birbirinden değerli native öğretmenlerimize çok teşekkür ederim.

 

Ahmet Başalan – Feriha Başalan

Uzun süre boyunca British Side’a devam etmiş olan 15 ve 19 yaşında iki çocuk velisi olarak British Side ekibine, başarılı programlarınızın gerçekleştirilmesini sağlayan eğitim kadrosu ve personelinize teşekkürlerimizi sunarız. Oturmuş eğitim kadronuz ve hedef odaklı eğitim programınız sayesinde çocuklarımızın İngilizce seviyelerinin her zaman arzu ettiğimiz seviyeye ulaştığını ve eğitiminiz neticesinde çocuklarımızın gerek IELTS belgesi, gerekse Cambridge Dil Sertifikası gibi belgeleri rahatlıkla alabildiğini ve hatta üniversite eğitimine başlayan oğlumuzun hazırlık sınıfı okumasına gerek kalmadan üniversite eğitimine devam edebildiğini memnuniyetle ve teşekkürle belirtmek isteriz. Bu vesile ile başarılı çalışmalarınızın devamını temenni eder, çocuklarımızın eğitim hayatında verdiğiniz emekler için tekrar teşekkür ederiz.  

Selin U.

British Side’da geçirdiğim yaklaşık 7 yıl ilkokula giderken başlamıştı. British Side’la ilk tanıştığımda daha ilkokul 2.sınıftaydım. Başlangıç seviyesinde başladığım kursuma hep isteyerek gittiğimi ve orada hep çok eğlendiğimi hatırlıyorum. Ortaokulda kısa bir süre ara vermiş olsam da lise hayatım boyunca minimum devamsızlık ile katıldığım derslerin ardından artık “Upper Advanced” seviyesini de British Side’da tamamlamış oldum. Bu kadar uzun süre sıkılmadan kurslarıma devam etmemde tabii ki hocalarımın etkisi çok büyük. Şimdiye kadar bir çok öğretmenle tanıştım, hepsi birbirinden bilgili ve tecrübeliydi. Özellikle öğretmenlerimin anadillerinin türkçe olmayışı ve bu nedenle derslerde sadece İngilizce konuşulması bence British Side’ın en büyük avantajlarından biri. Bunun yanında dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğretmenlerimden öğrendiğim bilgilerin değeri de benim için çok büyük. Bu yüzden sadece ingilizcemin değil genel kültürümün de geliştiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Bu uzun süre boyunca benimle ilgilenen ve bana bilgilerini aktaran tüm öğretmenlerime ve British Side’a çok teşekkür ediyorum.

 

Elif A.

9 Yaşındaki oğlum için 1,5 senedir fark edilir bir şekilde yol katettik. Bu yaş grubu için eğitim içerikleri ve öğretim şekillerinden memnunuz. Herhangi bir talebimiz olduğunda hızlı bir şekilde çözüme ulaşabiliyoruz. Katkılarından dolayı British Side ekibine ve eğitmenlerine teşekkürlerimi iletirim.

 

Yonca Yiğit

Aslında süper lise mezunu olarak ingilizce alt yapım yeterli idi, fakat iş hayatında hiç kullanamadım. Şu an DenizBank İnsan Kaynaklarında İşe Alım ve Kariyer Yönetimi Uzmanı olarak görev yapmaktayım. DenizBank Rus bir banka olan Syberbank tarafından satın alındı ve artık aramızda rus expatlar çalışıyor olacak. Biz çalışanların da bu süreçte onlarla ingilizce konuşuyor olmamız beklenmektedir. Bu nedenledir ki British Side?daa kariyer hedeflerime yaklaşmak ve kendimi geliştirmek istedim. Beni British Side?da eğitime başlamaya iten en önemli sebep tamamı yabancı, alanlarında uzman ve sertifikalı eğitmenlerle çalışılıyor olmasıydı. Eğitmenimiz ders süresince sınıftaki hiçbir öğrencinin Türkçe konuşmasını onaylamıyor ve hepimizi öğrenmek istediğimiz hedef dili kullanmamıza teşvik ediyor. Bu sayede kendisine her söylemimizi İngilizce ifade ediyoruz. Ayrıca öğrendiklerimi arkadaşlarımla ingilizce yazışarak kullanmaya çalışıyorum. Hocamızdan ve British Side kadrosundan çok memnun oldugumu paylaşmak isterim. Bu nedenle daha çok başında oldugum kursumun devamını da British Side ile geçirmek istiyorum. Hedefim bu şekilde, Intermediate kuruna gelince daha çok speaking kurlarına da ağırlık vereceğim. Herşey için hem British side çalışanlarına hem de eğitmenimize çok teşekkür ederim.   

Cemre Özkan

I completed my CELTA in British Side, Istanbul. Being inexperienced in teaching, I had many hesitations at the beginning. However, thanks to my positively guiding tutors, I forgot all my anxieties in the class and enjoyed discovering the logic of teaching. I believe this intensive training will lighten my future teaching experiences as well. Overall, CELTA was just a great starting to understand what is to be a teacher. 

Burhan Yasin Kıyakoğlu

Yurt dışında master yapmak için ingilizcemi geliştirmem ve IELTS sınavından 6.5 almam gerekiyordu. Araştırmalarım sonucunda British Side’a başvurdum. Devam ettiğim kurslar sayesinde ingilizcemi geliştirdim ve IELTS sınavından kolaylıkla hedeflediğim notu aldım. Bu süreçte British Side’daki hocalarımın öğretici yanlarının yanı sıra sempatik ve yardımsever oluşları derslerin inanılmaz derecede keyifli geçmesini sağladı. Hedefime ulaşmamda bana destek veren British Side ailesine teşekkür ederim.

Burhan Yasin Kıyakoğlu

Sedef Demir

Oğlum Demirkan Demir uluslararası başarılara sahip bir yüzücü olması nedeniyle ABD’den bir çok üst düzey üniversiteden yüzde yüz bursla teklif aldı. Gelen onlarca teklif arasında Demikan Columbia Üniversitesi’ne yaptığı official visit neticesinde burada karar kıldı. Kabul süreci  8 IVY Leauge üniversitesinden biri olması ve akademide çıtasının çok yüksek oluşu nedeniyle çok kola olmadı.

İlk ve orta eğitimini Almanca olarak tamamlayan, ardından da Modafen’de ingilizce eğitimle liseyi bitiren oğlum SAT, IELTS, TOEFL ve nihayetinde DUOLİNGO sınavından aldığı notlarla  Columbia’dan 2020 Mart ayında kabul aldı. Ancak pandemi ve yüzme liginin de ertelenmesi sebebiyle kaydını bir yıl erteledi. Bu süreçte Columbia Üniversitesinin admission office yetkilisi öğrencileri olan Demirkan’ın politika okuyacağı da göz önüne alındığında bu süreçte Türkiye’de iki dönem halinde İngilizce kursuna devam etmesini istedi.  Bulacağımız kursları iletmemizi ve gidilecek kursa da kendilerinin karar vereceklerini bildirdiler. Biz aralarında British Side’in de bulunduğu bir kaç üst düzey ingilizce kursunu önerdik. Columbia üniversitesi sadece British Side’in Amerika’da kabul gören bir kurs olduğunu belirtti.

Britisih Side ailesiyle yollarımızı kesiştiren bu karar üzerinden 5 ay geçti. Oğlum milli yüzücü oması ve yoğun antrenmanları nedeniyle birebir ders şeklinde kursa kaydedildi. Öğretmeniyle büyük bir uyum içinde çalıştı. Arada olan yarışları nedeniyle ders saatlerini Demirkan’a uygun şekilde ayarlayan British Side ailesine minnettarım. İlk dönemimizi B2 seviyesinde tamamlayıp sınavımıza girdik. Sonucumuz mükemmeldi ve Columbia Üniversitesi bu sonucu dosyasına ekledi. İkinci dönemi C1 seviyesinde yine birebir ders olarak devam ediyor.  Bir ay sonunda ikinci sinavına girecek oğluma gösterdiğiniz ilgi ve sevgiyi asla unutmayacağım. İyi ki sizlerle yollarımız kesişti. Sevgiler.

TEŞEKKÜRLER BRİTİSH SİDE AİLESİ

 

  • Genel İngilizce KurslarıGenel İngilizce Kursları Genel İngilizce kursları sizin günlük yaşamda kullandığınız yazılı ve sözlü…
  • IELTS HazırlıkIELTS Hazırlık IELTS Kursu tamamen IELTS sınavına yönelik bir eğitimi içermekte olup…
  • İş İngilizcesiİş İngilizcesi İş İngilizcesi kursları iş hayatında ihtiyaç duyulan konuşma, dinleme, yazma…
  • Yaz OkuluYaz Okulu British Side Online 7-16 Yaş Yaz Okulu Programını sunmaktan mutluluk…
  • Özel DerslerÖzel Dersler British Side, içeriği tamamen katılımcının ihtiyaç ve hedeflerine bağlı olarak…
  • Konuşma TeknikleriKonuşma Teknikleri Konuşma teknikleri kurslarımız, öncelikli olarak İngilizce iletişim pratiğinizi arttırmayı hedeflemekte,…